..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Solidarni z Ukrainą! Солідарність з Україною! Uwaga! Zbiórka dla Ukrainy!

Włączamy się w akcję Zakonu Maltańskiego, z którym współpracujemy. Prosimy Was o pomoc i wsparcie!

Wszyscy z wielkim niepokojem obserwujemy dramatyczną sytuację na Ukrainie. W ostatniej dobie kilka tysięcy Ukraińców przekroczyło polską granicę. Potrzebują natychmiastowej pomocy humanitarnej i medycznej. Zakon Maltański i jego Fundacja przy współpracy ze Strażą Graniczną oraz Caritas organizuje konkretną zbiórkę rzeczową.
 
Potrzebne są przede wszystkim koce, pościel (nowa), czekolada, środki opatrunkowe jałowe; opaski elastyczne, kompresy, plastry.
 
Dary można składać w poniedziałek 28 lutego 2022 do pani Danuty Meus. W najbliższy wtorek trafią do uchodźców. Zdajemy sobie sprawę, że jest mało czasu, ale nasza mobilizacja jest bardzo ważna i liczy się każda godzina. Dary będą transportowane we wtorek.
 
Możliwe jest również wsparcie finansowe poprzez wpłatę na konto bankowe 66 1140 2017 0000 4402 1300 0856 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 
Więcej o pomocy na stronie www.zakonmaltanski.pl
Za każdy gest solidarności i miłosierdzia dla osób potrzebujących dziękujemy.

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2022-02-26 13:06 Autor: Paweł Bankiewicz Data publikacji: 2022-02-26 13:06 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-02-26 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz