..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 – PROJEKT CZYTELNICZY KLASY 1B

Klasa I B w ramach projektu czytelniczego wyruszyła w podróż do Afryki. W wędrówkach towarzyszył nam Kazimierz Nowak, bohater książki „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy historii o Kaziku i chętnie rozmawialiśmy na temat jego fascynujących przygód. Z każdym kolejnym fragmentem lektury odkrywaliśmy kolejne tajemnice tego niezwykłego kontynentu. Dowiedzieliśmy się jaki klimat panuje w Afryce, odkryliśmy wiele ciekawostek na temat afrykańskich zwierząt i roślin. Poznaliśmy ludzi tam mieszkających ich codzienne życie, zwyczaje i obrzędy. Ta niezwykła podróż, pełna radości i niezwykłych przygód była inspiracją do ciekawych zajęć, podczas których rozmawialiśmy o ciekawej pracy podróżnika -reportera, słuchaliśmy brzmienia afrykańskich instrumentów, wykonaliśmy makiety Afryki i jej mieszkańców oraz afrykańskie maski. Książka zachęciła nas do dalekich podróży na przyszłość. Mamy nadzieję, że może i my będziemy mieli okazję w swoim życiu choć w części podróżować jak bohater książki i przeżywać różne przygody. Polecamy książkę wszystkim, którzy są fanami podróżowania. 


Data wytworzenia: 2022-12-09 21:22 Autor: Aniela Ślipek Data publikacji: 2022-12-09 21:22 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-09 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz