KONKURS MATEMATYCZNY - KANGUR

Zapraszam do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, który odbędzie się 18.03.2021 r. o godzinie 9:00. Zapisy trwają do 3.02.2021 r. Konkurs odbywa się w kategoriach:

Żaczek

klasy 2 szkół podstawowych;

Maluch

klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

Beniamin

klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Kadet

klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

Wpisowe na konkurs wynosi 10zł. Wpłat należy dokonywać na konto Rady Rodziców. Numer konta znajduje się w linku poniżej:

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz dopisać KANGUR. Ponadto należy wypełnić zgodę uczestnika na udział w konkursie i w formie papierowej dostarczyć do szkoły (sekretariat lub skrzynka podawcza). Wpłaty i dostarczenie formularza należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 3.02.2021 r.

Formularz zgody znajduje się w linku poniżej:

Zapisani na konkurs zostaną tylko Ci uczniowie, którzy dokonają wpłaty na konto Rady Rodziców i dostarczą pisemną zgodę do szkoły.

Uczniowie klas 2-3 zapisują się u swoich wychowawców, uczniowie klas 4-6 zapisują się u swoich nauczycieli matematyki. Uczniowie klas 7-8 zapisują się u nauczyciela chemii.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

Zapraszam do wzięcia udziału!

Sara Marciniak

Data wytworzenia: 2021-01-28 09:40 Autor: S.Marciniak Data publikacji: 2021-01-28 09:40 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-02-01 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek