• 9 czerwca już po raz czwarty bawiliśmy się na naszym szkolnym Pikniku Rodzinnym. Była to świetna okazja do spotkania uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów i lokalnej społeczności. Tegorocznemu piknikowi towarzyszyło hasło Zdrowo – kolorowo , dlatego oprócz ciast, żurku czy bigosu, przygotowaliśmy dla gości owocowy poczęstunek.

• Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 37 im. ks. Jana Twardowskiego w Katowicach w sprawie organizacji dnia 10.06.2016 r.

Dzień 10.06.2016 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Jest to Święto Patrona Szkoły.

• Dnia 15.05.2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Obchody zbiegły się z 100 rocznicą urodzin naszego patrona - ks. Jana Twardowskiego. Z tej okazji przeprowadzono w klasach zajęcia pogłębiające wiedzę uczniów w ks.Janie. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w którym ks. Jan Twardowski odprawił swoją Mszę prymicyjną.

• W sobotę 14.06.2014r. odbył się w naszej szkole z udziałem zaproszonych gości: pracowników zaprzyjaźnionych instytucji, uczniów wraz z rodzicami oraz osób mieszkających w sąsiedztwie szkoły  pierwszy - ale nie ostatni!!! - PIKNIK RODZINNY.