ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W MIEJSKIEJ IZBIE WYTRZEŹWIEŃ I OŚRODKU DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU W KATOWICACH

Uczniowie klasy 8b oraz 8e, jako ostatnia grupa spośród klas ósmych odbyła zajęcia profilaktyczne w ośrodku dla osób uzależnionych.

Podobnie jak poprzednie klasy, uczniowie odbyli zajęcia z terapeutą, który wprowadził młodzież w tematykę uzależnień i metod walki z tą ciężką chorobą. Ósmoklasiści mogli posłuchać paru historii osób, które borykają się z nałogiem. Przekonali się więc, że w nałóg jest wpaść dość łatwo – ale bardzo trudno z niego wyjść.

Druga część zajęć polegała na zwiedzeniu izby wytrzeźwień, która na każdej grupie uczniów robiła największe wrażenie. Podobnie jak poprzednio, nasza szkolna młodzież mogła zobaczyć pomieszczenia przeznaczone dla osób znajdujących się pod wpływem alkoholu i poznać procedury przebywania na niej pacjentów.

Mamy nadzieję, że nasi ósmoklasiści wyciągnęli z tych zajęć mądre wnioski na swoje przyszłe i już niebawem dorosłe życie

Data wytworzenia: 2021-11-30 00:01 Autor: Alicja Pohl Data publikacji: 2021-11-30 00:01 Osoba udostępniająca na stronie: Łukasz Lubosik Data ostatniej modyfikacji: 2021-11-30 Osoba modyfikująca: Łukasz Lubosik