• Siódme klasy w Brennej

W dniach 23-25 maja klasy 7a i 7b uczestniczyły w wycieczce do Brennej.

• Kortez w szkole!

Teksty utworów Korteza co prawda nie trafiły jeszcze do podręczników z języka polskiego, ale…

Zadanie nie było łatwe. Każdy uczeń z klasy IV a otrzymał karteczki z wyrazami, z których miał stworzyć swój wiersz pod tytułem „Dla Mamy”.

• Jak wyglądało życie w XVII w.? Co mają wspólnego współcześni piłkarze z dawnymi rycerzami? Jak za czasów Jana III Sobieskiego leczono chorych? Czy klęczenie na grochu było skuteczną metodą wychowawczą? Jak pokonać pluskwy? Co musiała zrobić panna, by na osobności porozmawiać z kawalerem?

• Piąte klasy w Pieninach

W dniach 16 – 18 maja klasy Va i Vb wybrały się na wycieczkę w Pieniny.

• Dnia 27 kwietnia 2018 roku klasa 2a reprezentowała naszą szkołę w regionalnych eliminacjach konkursu recytatorsko- wokalnego ,,Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu,pieśni i piosence”, który odbywał się w Tychach.

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Julia Dekarz urodzona w 2009r będąca mieszkanką Katowic, a także uczennicą Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach została wicemistrzynią ogólnopolskiego turnieju PZPN "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-10 dziewcząt.

• Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia w naszej szkole (na pewno również we wszystkich szkołach w Polsce) odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

W środę 24 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas 7 a i 7 b zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej "Zielony kapturek".

• "Francuski klucz do sukcesu"

W środę 25 kwietnia, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Francuski klucz do sukcesu – język francuski w szkole, dlaczego i jak” mająca na celu promocję języka francuskiego i jego nauczanie.

• Bezpieczna Szkoła - Certyfikat

Jest nam ogromnie miło poinformować, iż nasza szkoła otrzymała tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY w Ogólnopolskim Konkursie BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ.

• XVI Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej

W dniu 9.04 2018 Uczniowie z klas 1e 3 d i 3 e  czyli Teatr" TO MY" wystąpili z bajką" Kot w Butach " na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Ekspresji Dziecięcej

• I Noc Filmowa 28-29.03.2018

Materace, karimaty, śpiwory, piżamy, szczoteczki do zębów oraz dobry humor – to było podstawowe wyposażenie uczniów, którzy przybyli do naszej szkoły na I Noc Filmową. Jeden podpis, poznanie zasad, zaciągnięcie rolet, szum projektora – seans czas zacząć!!

• Mali przyrodnicy po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w Pałacu Młodzieży.Tym razem rozmawialiśmy o roślinach, a dokładnie o kwiatach.Podawaliśmy przykłady do czego nam – ludziom – one służą.

• Akademia Wielkanocna

W dniu 28 marca odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowana przez uczniów klas 5a i 5b wraz w wychowawcami.

• Marcowe Malowanie Mandali

23 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Marcowe Malowanie Mandali. W imprezie udział wzięły delegacje klas 1-7.