• Informujemy uczniów z klas czwartych, że egzamin na kartę rowerową -część praktyczna  (umiejętność jazdy na rowerze), odbędzie się w poniedziałek 29.V. 2017 :dla klasy 4b na 5 g. lekcyjnej dla klasy 4a na 6 g.lekcyjnej. Jednocześnie informujemy, że egzamin z jazdy na rowerze dla klasy 5e odbędzie się we wtorek 30.V. 2017 na drugiej godzinie lekcyjnej. Listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do egzaminu praktycznego -w szkole na plakacie.

• Barwy Emocji - Emocje Barw

W dniu 18.V. w czwartek odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty plastyczne z elementami ARTETERAPII. Uczniowie z klas IV –VI  zmierzyli się z czterema emocjami, którym nadali realną postać.

• Pasowanie na czytelnika

17 maja w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika". W bajkowej atmosferze stworzonej przez starszych kolegów pod kierunkiem pani Ewy Kałęckiej pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę Czytelnika, wysłuchali też bajek czytanych przez praktykantkę panią Natalię.

• Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia, w przeddzień obchodów majowych odbył się uroczysty apel dla klas I-VI, przygotowany przez uczniów z klas: 6b, 6a i 5b oraz nauczycieli: U. Nowak H. Fabijanowską i T. Kubacką.

• Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi na całym świecie prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Również w naszej szkole odbył się apel, prowadzony przez uczniów klas drugich, którego celem było uświadomienie społeczności naszej szkoły, iż ziemia jest naszym domem, należy ją chronić i o nią dbać.

• Akademia Wielkanocna

W świątecznym nastroju we wtorek 11 kwietnia 2017r. odbyła się w naszej szkole akademia wielkanocna. Przygotowano specjalne wydanie familiady wielkanocnej w której wzięły udział dwie rodziny: Wielkanocnych, w skład której wchodziły Baba wielkanocna, Pisanka, Zając, Króliczek i Baranek oraz Szkolnickich, w skład której weszli wybrani losowo przedstawiciele klas i nauczycieli.

• Warsztaty językowe w bibliotece brytyjskiej

11 kwietnia ostatnia grupa uczniów z klas 4e, 5e i 6e wzięła udział w warsztatach językowych w bibliotece brytyjskiej. Tym razem uczniowie odgrywali mini scenki z „Romea i Julii” W. Shakespear'a. Prowadząca warsztaty pani Ela chwaliła uczniów za dobre zachowanie,  aktywny udział w zajęciach i zaprosiła nas na spotkania w przyszłym roku.

• Dnia 3 i 4. 04. 2017 r. klasy II w ramach projektu profilaktyczno- edukacyjnego „ Florek w Małej Strażnicy” odwiedziły Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr.1 w Katowicach-Szopienicach. Uczniowie w ciekawy sposób w formie zabawy zapoznali się z podstawami ochrony przeciwpożarowej i nauczyli się bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

• Wycieczka do Żarek klasy 1a, 2b, 2c

30 marca klasy 1a, 2b i 2c odbyły wycieczkę . Udaliśmy się do Żarek, gdzie zwiedziliśmy  Stary Młyn -  interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł. Czekało tam na dzieci wiele zaskakujących atrakcji. Mieści się ono w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego.  Dzieci  wyruszyły  w pasjonującą podróż w czasie.

• 29 i 30 marca uczniowie klas I – III wzięli udział w kursie udzielania pierwszej pomocy,  który cyklicznie odbywa się w naszej szkole.Kursy pierwszej pomocy dla dzieci mają na celu przygotować dziecko na sytuację, w której dziecko staje się pierwszym ogniwem w łańcuchu ratowniczym w sytuacji zagrożenia życia.

• Marcowe Malowanie Mandali

W marcu, jak co roku odbywają się w naszej szkole warsztaty malowania mandali. Zajęcia te w tym roku są kontynuacją warsztatów ARTETERAPII, które odbywają się cyklicznie przez cały rok.Praca z mandalą to znakomity sposób na odprężenie i wyciszenie a kreślenie kolistych kształtów prowadzi do wewnętrznego ładu i harmonii.

• Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca radośnie powitaliśmy wiosnę :) Uczniowie z klas 4e, 5e w integracji z  uczniami z klas masowych pod opieką Anny Brzozowskiej oraz Anny Garbaciuk przygotowali przedstawienie, w którym pożegnali zimę i skoczną melodią zaprosili do nas wiosnę. Oby panowała radośnie z dużą ilością słońca. Piękną dekorację przygotowała Magdalena Regulska-Szumlas.

• Warsztaty w Bibliotece Brytyjskiej

7 marca b.r. kolejna klasa odwiedziła bibliotekę brytyjską w Katowicach i uczestniczyła w warsztatach. Tym razem była to klasa 6b, która aktywnie brała udział w zajęciach prowadzonych przez panią Elżbietę.

• Wyjątkowy gość w klasie 3a

Dnia 17 lutego br gościliśmy w naszej klasie  Pana Krzysztofa, tatę uczennicy Sary Błażycy. Pan Krzysztof jak nikt inny opowiadał nam o Afryce, w której był aż 11 razy. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia z podróży oraz afrykańskie rekwizyty : instrumenty, stroje, zabawki, batiki. Bardzo ciekawie Pan Krzysztof opowiadał o kulturze afrykańskiej, kuchni i szkole, która bardzo różni się od tej do której my chodzimy. To była bardzo interesująca lekcja, pierwszy raz żałowaliśmy, że tak szybko zadzwonił dzwonek na przerwę:-)

• Dzień Babci i Dziadka

Spóźnione ale serdeczne życzenia swoim Babciom i Dziadkom złożyli uczniowie klasy 3a. Wnukowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, wręczali własnoręcznie uszyte serca  wywołując na twarzach gości wielki uśmiech. Były też łzy wzruszenia... Jeszcze raz życzymy Wam drogie Babcie i szanowni Dziadkowie wielu powodów do dumy ze swych wnuków