Mistrz Głośnego Czytania

8 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny konkurs: Mistrz Głośnego Czytania. Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa – wspólnie z uczniami uczciliśmy pamięć naszego wielkiego noblisty – Henryka Sienkiewicza. Spośród uczniów klas IV, V oraz VI jury w składzie: panie Ewa Skrzypińska, Elżbieta Kwietniowska-Strozik oraz pomysłodawczyni konkursu Ewa Kałęcka wybrały finalistów. Gościem honorowym konkursu była pani dyrektor Danuta Meus, która również brała udział w obradach naszego jury.

2016 rok został uchwalony Rokiem Henryka Sienkiewicza – to właśnie nasz wielki pisarz i jego powieści pisane „ku pokrzepieniu serc” były motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu. Uczennica klasy IV a – Sylwia Grabowska przypomniała uczestnikom sylwetkę Sienkiewicza, czytając najważniejszego fragmenty życiorysu autora.

Pierwszym etapem konkursu było samodzielne przygotowanie i przeczytanie fragmentu wybranej, ulubionej powieści. Warto zaznaczyć, że duża część naszych uczestników zdecydowało się na fragmenty „W pustyni i w puszczy” oraz „Sachema” Sienkiewicza. Po etapie wstępnym jury wytypowało finalistów, którzy przeszli do kolejnego etapu. Dziesięcioro uczniów losowało fragmenty m.in. „Krzyżaków” czy „Janko Muzykanta” i głośno odczytywało fragmenty.

W czasie obrad jury zgromadzeni uczniowie mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną, która przypominała ciekawostki i zdjęcia z życia Sienkiewicza oraz wybrane cytaty z jego powieści.  Po przerwie jury ogłosiło zwycięzców:

I miejsce ex aequo Sylwia Grabowska z klasy IV a oraz Szymon Czaja z VI e,

II miejsce ex aequo Magda Gałkiewicz oraz Justyna Bielawa z klasy VI a,

III miejsce Ines Hluchnik z IV b oraz Paweł Czok z V a.

Wyróżnienia przypadły w udziale Weronice Muszyńskiej z klasy IV e, Kacprowi Wójtowiczowi z V b, Oskarowi Domagalskiemu z VI b oraz Jakubowi Wykrocie z VI b.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje, a finalistom oraz wyróżnionym nagrody i dyplomy oficjalnie zostaną wręczone w czasie świątecznego apelu. Dziękujemy i gratulujemy!

Data wytworzenia: 2016-12-12 21:02 Autor: D. Pawlak Data publikacji: 2016-12-12 21:02 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2017-10-29 Osoba modyfikująca: