Wizyta w prastarym Cieszynie

27 października klasy „surdo” wybrały się na kolejną wyprawę turystyczno – krajoznawczą. Tym razem celem było prastare miasto Cieszyn. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli rotundę romańską, jeden z najstarszych zabytków w naszym kraju, wspięli się na Wieżę Piastowską, zaglądnęli do Studni Trzech Braci, pospacerowali po „Wenecji Cieszyńskiej”, pooglądali rynek i zbiory w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, przywieźli piękne pamiątki w postaci grafik własnoręcznie wykonanych w Muzeum Drukarstwa. Czy wszystko zadowoliło nas? Nie! Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż pobyt w tym zaczarowanym mieście trwał zbyt krótko!

Data wytworzenia: 2016-11-01 21:03 Autor: A. Garbaciuk Data publikacji: 2016-11-01 21:03 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2016-11-13 Osoba modyfikująca: