Zajęcia przyrodnicze w Pałacu Młodzieży

Nasi przyrodnicy z klas trzecich po raz kolejny wyruszyli do Pałacu Młodzieży na zajęcia przyrodnicze (28/11/2017). Tym razem tematyka spotkania brzmiała: „Z czego zbudowane są organizmy żywe?”
Po krótkim wprowadzeniu przez panią prowadzącą „mali odkrywcy” przystąpili do części, którą lubią najbardziej: przeprowadzania doświadczeń. W ruch poszły menzurki, probówki, kroplomierze, podgrzewacze, odczynniki…. Wspólnie mogliśmy zaobserwować jak po dodaniu odczynnika zabarwia się gruszka, jabłko, winogrono, mąka, ziemniak, płatki owsiane i wiele innych składników. Następnie na bibule uczniowie rozcierali orzechy, masło oraz dodawali kroplę wody. Po co to wszystko??? Ci co byli – już wiedząJ!! Krótko mówiąc dowiedzieliśmy się, że białka, cukry oraz tłuszcze są głównym budulcem organizmów i są niezbędne do życia. Doświadczenia pozwoliły nam natomiast zaobserwować, w jakim składnikach jakie związki występują.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w nowym roku 2018.
W taki razie do zobaczenia „mali odkrywcy” w przyszłym roku!!

Alicja Pohl

Data wytworzenia: 2017-12-04 18:20 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2017-12-04 18:20 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-06 Osoba modyfikująca: