Zajęcia Przyrodnicze w Pałacu Młodzieży

Czy wszystkie organizmy potrzebują wody do życia??
W ilu procentach ciało człowieka składa się z wody?
Czy mamy wpływ na zasoby wód i jej czystość?

Na te i inne pytania grupa przyrodników z klas II, III i IV mogła odpowiedzieć podczas pierwszych w tym roku zajęć przyrodniczych w Pałacu Młodzieży.

Temat był ważny i jak najbardziej na czasie, ponieważ dotyczył wody: jej powstawania, zasobów na świecie, zanieczyszczenia, ochrony. Warto dodać, że największe zdziwienie wśród uczniów wzbudził fakt, że wody słodkiej na naszym globie jest tylko…3 % !!

Po części teoretycznej przyszedł czas na doświadczenia! Uczniowie na własne oczy przekonali się, że czarna, mętna i brudna woda ponownie może stać się czysta i przeźroczysta. Z niewielką pomocą „przyrodnicy” sami dokonali tej przemiany.

Na sam koniec można było pooglądać zwierzątka znajdujące się w pracowni przyrodniczej.

Jedno jest pewne: było ciekawie i pouczająco. Odliczamy już dni do kolejnych  - październikowych zajęć.

Do zobaczenia!

Data wytworzenia: 2018-09-26 20:06 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2018-09-26 20:06 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-26 Osoba modyfikująca: