..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W MIEJSKIEJ IZBIE WYTRZEŹWIEŃ

W dniach 07.12.2022 - klasa 7 b oraz 09.12.2022 - klasa 7 a  wzięły udział w zajęciach profilaktycznych w Ośrodku Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i Miejskiej Izbie Wytrzeźwień w Katowicach

Głównym celem zajęć było poszerzenie wiadomości uczniów o negatywnych skutkach picia alkoholu i jego szkodliwym oddziaływaniu na organizm. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze stadiami uzależnienia od alkoholu, poznania długiej i nie zawsze udanej drogi powrotu do trzeźwości, oraz dostępnych formach pomocy osobom uzależnionym.

Zajęcia poprowadził terapeuta, który na co dzień pracuje z osobami uzależnionymi.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć także jak wygląda ośrodek w którym pracują terapeuci.

 Największe wrażenie zrobiła jednak na wszystkich izba wytrzeźwień. Pierwsze co nas „uderzyło” to specyficzny zapach (mieszanina alkoholu, moczu, chloru)… potem długi korytarz z metalowymi drzwiami i wizjerami… następnie wykafelkowane sale z pryczami i otwartą toaletą… następnie sala z pasami dla osób szczególnie agresywnych i nadpobudliwych… Oczywiście mogliśmy zwiedzić tylko te sale, na których nie było pacjentów, ale świadomość, że za niektórymi drzwiami leżeli ludzie była przejmująca.

Zajęcia te, były bardzo pouczające. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć i „poczuć” skutki uzależnienia od alkoholu.


Data wytworzenia: 2022-12-18 20:58 Autor: Alicja Pohl Data publikacji: 2022-12-18 20:58 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-18 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz