..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE „BŁYSKOTLIWY PIERWSZAK”

W dniu 25.09.2023 pierwszaki z naszej szkolnej „paki” uczestniczyły w zajęciach z funkcjonariuszami policji w ramach akcji profilaktycznej „błyskotliwy pierwszak”.

Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Policjanci poruszyli zagadnienia poruszania się pieszych po chodniku, na przejściach dla pieszych z sygnalizacją i bez niej oraz zasad zachowania się na przejazdach kolejowych. Szczególną uwagę zwrócono także, na prawidłowe korzystanie z hulajnóg, rowerów i bezpiecznej jazdy samochodem.

Uczniowie dzięki prezentacji mogli przekonać się również, jak istotną kwestią jest noszenie odblasków.

Na zakończenie zajęć na naszych pierwszaków czekał test wiedzy o bezpieczeństwie! Wszyscy zdali celująco, a w nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowy odblask.


Data wytworzenia: 2023-09-28 19:37 Autor: Alicja Pohl Data publikacji: 2023-09-28 19:37 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-09-28 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz