XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

1.10.2021 obchodzony był na świecie Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczyła w tej akcji.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W tym roku nauczyciele matematyki na swoich zajęciach przeprowadzili różnorodne przedsięwzięcia.

Podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klasy 6a rywalizowali w turnieju o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Liczyła się sprawność rachunkowa, szybkość i koncentracja. W ciągu 35 minut uczniowie mieli do rozwiązania ponad 200 przykładów i chociaż nie wszystkim udała się ta sztuka, to było widać determinację i ducha rywalizacji. Najwięcej punktów i Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia klasy 6a zdobył Franciszek Mazur.

Klasy 5e i 5f rozwiązywały łamigłówki sprawdzające umiejętność szybkiego posługiwania się tabliczką mnożenia oraz przygotowały plakaty informacyjne, które znajdują się na tablicy w holu budynku szkoły. W klasach 7e i 7f nauczyciel w zadaniach i quizach sprawdzał u uczniów sprawność wykorzystania tabliczki mnożenia. Uczniowie klas 5 weryfikowali znajomość tabliczki mnożenia u nauczycieli i rodziców w myśl hasła akcji: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Akcja jak zwykle była świetną zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zdjęcia w załączeniu.

Załączniki do pobrania

Data wytworzenia: 2021-10-04 21:14 Autor: D.Meus Data publikacji: 2021-10-04 21:14 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-10-04 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek