..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYSTAWA BODY WORLDS I NIKISZOWIEC

W poniedziałek 13.10.23 klasa 7c uczestniczyła w wycieczce na wystawę Body Worlds w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Plastynaty – zachowane okazy prawdziwych ludzkich ciał wywarły na uczniach duże wrażenie. Oprócz oglądania eksponatów pokazujących detalicznie anatomię człowieka, uczestnicy wycieczki mieli okazję poczuć industrialny klimat Nikiszowca. Poznali w zarysie historię osiedla i wnikliwie mogli przyjrzeć się jego nietuzinkowej architekturze. Liczyliśmy między innymi ile typów okien przypada na jedną ścianę kwartału od strony podwórka. Wszystkie zdjęcia z Nikiszowca są autorstwa ucznia - Jana Nieslera.


Data wytworzenia: 2023-11-20 21:07 Autor: Justyna Motyka Data publikacji: 2023-11-20 21:07 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-11-20 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz