..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYMIANA Z OYONNAX

Na przełomie maja i czerwca 2023 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wymianie młodzieży z Collège Saint-Joseph we francuskim mieście Oyonnax. W czasie pobytu we Francji uczniowie mieszkali u swoich francuskich korespondentów poznając dzięki temu język i życie codzienne Francuzów. Nie zabrakło również wycieczek. Zwiedzili takie miejsca jak miasto Lyon, Park Ptaków w Villars-les-Dombes, Muzeum Ruchu Oporu w Nantua. W pobliżu Oyonnax zobaczyli również zamek w Dortan, a w samym Oyonnax fabrykę zabawek z plastiku. Wzięli również udział w zajęciach sportowych, w ramach których pojechali na spływ kajakowy malowniczą rzeką La Bienne. Na zakończenie nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach we francuskiej szkole, a następnie udali się na oficjalną wizytę do Urzędu Miasta Oyonnax na spotkanie z jego merem.


Data wytworzenia: 2023-06-16 06:36 Autor: Małgorzata Kloc Data publikacji: 2023-06-16 06:36 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-06-16 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz