..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYMIANA Z OYONNAX

W dniach 7-14 grudnia 2022 r gościliśmy w naszej szkole uczniów z Collège Saint-Joseph z miejscowości Oyonnax we Francji. W czasie wymiany francuscy korespondenci zwiedzali nasz region. Pierwszego dnia odwiedzili Kraków. Następnego dnia zwiedzali Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz dom Jana Pawła II w Wadowicach. Weekend był w całości przeznaczony na spędzanie czasu z rodzinami polskimi. Nie zabrakło tutaj różnych atrakcji. W poniedziałek uczniowie francuscy wraz z polskimi brali udział w lekcjach w naszej szkole. Odbył  się również koncert kolęd polskich i francuskich. Następnie całą grupą udaliśmy się na zwiedzanie Skansenu w Chorzowie w zimowej scenerii. Ostatni dzień Francuzi spędzili w Katowicach zwiedzając Muzeum Śląskie oraz Izbę Pamięci Kopalni Wujek. Z niecierpliwością czekamy już na wyjazd do Oyonnax, który jest przewidziany na wiosnę.


Data wytworzenia: 2022-12-18 21:22 Autor: Małgorzata Kloc Data publikacji: 2022-12-18 21:22 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-18 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz