..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Wymiana z Oyonnax

Klasy dwujęzyczne z językiem francuskim właśnie zakończyły pierwszą w swojej historii wymianę. Nasi francuscy korespondenci z Zespołu Szkół Saint Joseph d’Oyonnax, po całym tygodniu bogatym w przeżycia wrócili do Francji. Podczas tygodnia spędzonego w Polsce zwiedzili zabytkową kopalnię węgla kamiennego « Luiza » w Zabrzu, klimatyczną dzielnicę górniczą Nikiszowiec, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, salę koncertową NOSPR oraz Kraków i krakowski Kazimierz, jak również muzeum Schindlera. Jako że ich wizyta zbiegła się z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia, polscy i francuscy koledzy wzięli udział w warsztatach świątecznych i wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne, zdobili pierniki oraz śpiewali kolędy. Dziękujemy wszystkim uczniom z klasy dwujęzycznej z językiem francuskim 7d i 8c oraz   0a, 1a, 1b, 2a, 2b z Kopernika którzy aktywnie włączyli się w wymianę. Szczególnie gorąco dziękujemy rodzinom naszych uczniów, którzy serdecznie i ciepło przyjęli naszych francuskich przyjaciół.


Data wytworzenia: 2021-12-16 20:20 Autor: Małgorzata Bochenek Data publikacji: 2021-12-16 20:20 Osoba udostępniająca na stronie: Łukasz Lubosik Data ostatniej modyfikacji: 2021-12-16 Osoba modyfikująca: Łukasz Lubosik