..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

WYCIECZKA DO ŻOR I BRENNEJ

Dnia 9.12.2022 klasa IIIc uczestniczyła w wycieczce jednodniowej do Żor i Brennej. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ognia, w którym interaktywna ekspozycja obiektu umożliwia odwiedzającym naukę poprzez zabawę. W Muzeum Ognia każdy mógł zostać odkrywcą. Multimedialna ekspozycja oraz urządzenia doświadczalne to nie tylko dobra zabawa, ale także ciekawe uzupełnienie procesu nauczania. Wystawę zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić zwiedzającym samodzielne zapoznawanie się z jej zawartością. Na początku każde dziecko otrzymało kartę z listą pytań, na które odpowiedzi może znaleźć podczas zwiedzania. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia 10 minutowego filmu, podczas którego dowiedzieliśmy się o historii Żor i ognia, a następnie przeszliśmy na wystawę główną. Opowieść o ogniu podzielona była na znajdujące się w czterech salach strefy: historii, żywiołu, duchowości i nauki.

Następnie uczniowie pojechali do Brennej.Warsztaty piernikowe to jedne z tych warsztatów, które pobudzają wiele zmysłów.Dzieci tworzyły pierniczki i je dekorowały.Pozwoliło to stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Pierniki wykonane przez uczniów można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu .... zjeść. Oprócz warsztatów wypiekania słodkich pierników dzieciom pokazano zagrodę z kozami, gdzie mogły je nakarmić i wyczesać.

Wycieczka bardzo nam się podobała.


Data wytworzenia: 2022-12-18 21:13 Autor: Ewa Skrzypińska Data publikacji: 2022-12-18 21:13 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-18 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz