Warsztaty biologiczne

12 października uczniowie klasy 5b i 5f wzięli udział w warsztatach biologicznych w Pracowni Biologii w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwsza część zajęć poświęcona była ekosystemowi miasta. Uczniowie rozmawiali na temat warunków panujących w mieście takich jak klimat, hałas, zanieczyszczenia. Nie zabrakło też informacji o roślinach i zwierzętach żyjących blisko nas. W drugiej części warsztatów uczniowie poznali gatunki zwierząt hodowanych w pracowni i rozmawiali o warunkach, jakie muszą być zapewnione zwierzętom domowym. Najwięcej emocji wzbudziły egzotyczne gady: wąż zbożowy i agama brodata a także owady: patyczaki i karaczany.

Data wytworzenia: 2021-10-14 19:26 Autor: Matylda Baryła Data publikacji: 2021-10-14 19:26 Osoba udostępniająca na stronie: Łukasz Lubosik Data ostatniej modyfikacji: 2021-10-14 Osoba modyfikująca: Łukasz Lubosik