..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

 

 

 

 

 

 

 

25 marca obchodzimy w bibliotece szkolnej Światowy Dzień Czytania Tolkiena

 

Światowy Dzień Czytania Tolkiena to święto obchodzone od 2003 roku z inicjatywy The Tolkien Society.

John Ronald Reuel Tolkien jest jednym z najbardziej znanych pisarzy brytyjskich. Największą sławę przyniosły mu książki, których akcja dzieje się w Śródziemiu – wymyślonym przez niego złożonym mitycznym świecie.

Najbardziej znany jest oczywiście Władca pierścieni”. Zanim po niego sięgniecie, dobrze będzie przeczytać Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Przygody Bilbo Bagginsa dały początek historii tajemniczego pierścienia.


Data wytworzenia: 2021-03-23 13:28 Autor: A.Ślipek Data publikacji: 2021-03-23 13:28 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-03-23 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek