..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

OBCHODY XIII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

Obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” w naszej szkole.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny.

W tym roku był to 17.11.2023 piątek. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich uczniów i dorosłych do przypomnienia i utrwalenia sobie tabliczki mnożenia.

W naszej szkole najpierw odbyły się zajęcia, na których nauczyciele matematyki sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia przez uczniów w poszczególnych klasach.

Następnie chętni uczniowie wykazywali się umiejętnością rozwiązywania działań matematycznych ukrytych w rozmieszczonych na terenie szkoły kodach QR. Mistrzami w  rozwiązywaniu działań matematycznych okazali się następujący uczniowie:

1. Kacper Łyczkowski – ucz. kl.5a

2. Mateusz Jacek –ucz. kl.5b

Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, słodkość i drobny upominek  matematyczny w postaci przyrządów geometrycznych. Pozostali uczniowie, którzy brali udział w zabawie matematycznej również otrzymali drobny upominek i słodycze od nauczycieli matematyki.

Gratulujemy!!!

Akcje przygotowali nauczyciele matematyki.


Data wytworzenia: 2023-11-27 08:27 Autor: Danuta Meus Data publikacji: 2023-11-27 08:27 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-11-27 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz