..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 – PROJEKT CZYTELNICZY KLASY 8C

"Czarny Młyn" Marcina Szczygielskiego to druga książka tego autora, którą poznali uczniowie klasy 8c. Pierwszą była "Arka czasu" - jedna z najciekawszych lektur nadobowiązkowych (tak mówią nasi uczniowie).

Ósmoklasiści w ramach projektu czytelniczego dyskutowali na temat problematyki Czarnego Młyna za pomocą rutyny myślenia krytycznego KOLOR-SYMBOL-OBRAZ. Tematyka i problematyka tego utworu jest różnorodna i odnosi się do problemów współczesnego świata, a zwłaszcza wszechobecnych maszyn (a nawet ich buntu!), technologii i dewastacji środowiska naturalnego. Za pomocą powyższej rutyny wskazaliśmy powiązania Czarnego Młyna z innymi dziełami, np. filmami, serialami ("Terminator", "Avengers: Czas Ultrona", "Jestem Legendą") co świadczy o uniwersalności i aktualności tematu.


Data wytworzenia: 2022-12-06 07:02 Autor: Aniela Ślipek Data publikacji: 2022-12-06 07:02 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-06 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz