..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 – PROJEKT CZYTELNICZY KLASY 2A

Uczniowie klasy 2a w ramach projektu, w pierwszym etapie zapoznali się z postacią Skarbnika, kim był, jak wyglądał, czego strzegł w kopalniach, czy był dobrą czy złą postacią. Kolejnym etapem było zapoznanie dzieci z treścią 2 wybranych legend śląskich z udziałem Skarbnika.  Były to: „O Skarbniku, Kindze i Siudej Babie czyli legendy Wieliczki” oraz „O tym jak górnik Maślok ze Skarbnikiem kramarzył”. Ostatnim etapem projektu było zilustrowanie, przez każdego ucznia wybranej legendy. Z wykonanych prac została zorganizowana wystawa w klasie.


Data wytworzenia: 2022-12-09 21:39 Autor: Aniela Ślipek Data publikacji: 2022-12-09 21:39 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-12 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz