..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NA LEKCJI PLASTYKI

Na lekcji plastyki klasy 6 poznały technikę linorytu, suchej igły, akwaforty, akwatinty. Zaprezentowane zostały filmy o powstawaniu grafik, galeria wirtualna Magdaleny Kurek, linoryty, akwaforty, akwatinty, suche igły. 

Uczniowie dowiedzieli się czym jest druk płaski a czym wypukły, z bliska mogli obejrzeć i dotknąć matrycę z której odbijamy grafiki a każda pozostaje oryginałem. 

Odkryliśmy tajemnicę warsztatu grafika oraz nieco inne zastosowanie linoleum i blachy. 

Uczniowie klas 6a i 6b mogli na lekcji zaprojektować inicjał imienia i nazwiska a następnie go wykonać w formie pieczątki i powielić, odbić jako swój niepowtarzalny znak. 

Zaprezentowane zdjęcia to prace klasy 6f, która z entuzjazmem i zapałem, samodzielnie zrobiła swoją pierwszą grafikę - linoryt, nie koniecznie czarnobiały.


Data wytworzenia: 2023-03-20 20:23 Autor: Magdalena Kurek Data publikacji: 2023-03-20 20:23 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-03-20 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz