..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

MŁODE GŁOWY

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie badawczym

„MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc

W ramach projektu zaplanowane są największe w Polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna skierowana do młodych ludzi, rodziców i nauczycieli.

Badanie ma za cel znalezienie odpowiedzi m.in. na pytania „Co wzmacnia kondycję psychiczną młodzieży w Polsce, a co podcina im skrzydła?”, „Na kogo mogą liczyć w kryzysowej sytuacji?”.

Projekt ten skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy IV- VIII) i ponadpodstawowych. Badanie w szkołach rozpocznie się 25 października 2022 roku i potrwa do 26 lutego 2023 roku. Jest w pełni anonimowe.

W badaniu uczestniczy już ponad 1500 szkół z całego kraju. Opracowane wyniki posłużą do stworzenia oferty edukacyjnej z konkretnymi narzędziami dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Dodatkowo, każda szkoła otrzyma raport i diagnozę swojej społeczności szkolnej.

Zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na udział naszych uczniów a Państwa dzieci i podopiecznych w w/w projekcie.

Wszelkie informacje można uzyskać u pedagoga szkolnego p. Alicji Pohl

 


Data wytworzenia: 2022-12-18 21:03 Autor: Alicja Pohl Data publikacji: 2022-12-18 21:03 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-18 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz