..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Matematyka nie musi być straszna!

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klas 4 i 5 zaprzyjaźniali się z królową nauk w sposób nietypowy. Przez rysowanie i ozdabianie własnych mandali ćwiczyli umiejętność posługiwania się przyrządami kreślarskimi. Rozwiązywanie zagadek logicznych i łamigłówek z zapałkami wprawiało do analitycznego myślenia, ucząc nieschematycznych działań. Wycinanki i składanie origami pozwoliły na spojrzenie na kartkę papieru w zupełnie inny sposób, a dobrane gry planszowe, karciane i komputerowe uczyły strategii, tworzenia związków przyczynowo-skutkowych, kształtując umiejętność przewidywania i wnioskowania.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom i zapraszam na kontynuację tych zajęć w kolejnym roku szkolnym. 


Data wytworzenia: 2022-06-14 22:08 Autor: Łukasz Lubosik Data publikacji: 2022-06-14 22:08 Osoba udostępniająca na stronie: Łukasz Lubosik Data ostatniej modyfikacji: 2022-06-14 Osoba modyfikująca: Łukasz Lubosik