..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

LEKCJE Z TEMIDĄ

Po co jest prawo?

Jakie są jego źródła?

Kto tworzy prawo w Polsce?

Czym jest hejt?

Gdzie szukać pomocy, kiedy padnie się ofiarą przestępstwa?

 

Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, biorący udział w „Lekcji z Temidą”.

Powyższe zajęcia odbyły się u nas w szkole w dniach 23.11.2022, 28.11.2022 oraz 29.11.2022. Prowadziła je Pani prawnik Paulina Solomon, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób wprowadziła uczniów w świat prawa.

Zajęcia trwały 2 jednostki lekcyjne. Pierwsza część – teoretyczna – wyjaśniała uczniom podstawowe terminy związane z prawem. W części drugiej uczniowie pracowali na filmikach edukacyjnych. Dzięki nim poznali różne motywy sprawcy przemocy, nazywali emocje ofiary, szukali możliwości zmiany danej sytuacji.

Lekcje z Temidą” to program promujący postawy obywatelskie, który z pewnością podniósł poziom wiedzy i świadomości prawnej wśród naszej młodzieży szkolnej. Uczniowie zostali także uświadomieni, jakie skutki prawne niesie prześladowanie innych.


Data wytworzenia: 2022-12-09 21:17 Autor: Alicja Pohl Data publikacji: 2022-12-09 21:17 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-09 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz