..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

KONCERCI EDUKACYJNY „OBLICZA ROMANTYZMU”

13 grudnia, uczniowie klas 6-8, wraz z nauczycielami, uczestniczyli w symfonicznym koncercie edukacyjnym „Oblicza romantyzmu”, w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza.

Wysłuchali następujących utworów:

Uwertura do opery „Wolny strzelec”- Carl Maria von Weber

Koncert skrzypcowy e-moll op. 64, cz. II i III- Felix Mendelssohn-Bartholdy

I Suita „Peer Gynt” Edvard Griega

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką zawodu muzyka symfonicznego i jedną z najlepszych pod względem akustyki sal koncertowych w Europie.


Data wytworzenia: 2022-12-22 22:40 Autor: Hanna Fabijanowska Data publikacji: 2022-12-22 22:40 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-22 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz