..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

KLASA 5C W SCIENCE CORNER

Dzisiaj klasa 5c odwiedziła Science Corner, gdzie uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  Katedry Zdrowia. Wśród wielu konkurencji i konkursów przypadły nam szczególnie te z doświadczeniami chemicznymi. Przy pomocy specjalnych pasków do badań, analizowaliśmy rodzaje PH  gleby i na tej podstawie określaliśmy podłoże najbardziej odpowiednie do hodowli warzyw i owoców. Uczyliśmy się również, jak postępować, by minimalizować wpływ metali ciężkich na nasz organizm. Grupa ,,MARCHEWEK" wywalczyła 1 miejsce i została obdarowana nagrodami książkowymi. Poszerzyliśmy naszą wiedzę dotyczącą wpływu metali ciężkich na nasze zdrowie i wiemy już, co robić, by minimalizować ich ilość w spożywanym jedzeniu.


Data wytworzenia: 2024-01-16 20:24 Autor: Natalia Zientek Data publikacji: 2024-01-16 20:24 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2024-01-16 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz