..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

KANGUR MATEMATYCZNY 2022

Zapraszam do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, który odbędzie się 17.03.2022 r. o godzinie 9:00. Zapisy trwają do 2.02.2022 r. Konkurs odbywa się w kategoriach:

Żaczek

klasy 2 szkół podstawowych;

Maluch

klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

Beniamin

klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Kadet

klasy 7 i 8 szkół podstawowych;


 

Wpisowe na konkurs wynosi 12zł. Wpłat należy dokonywać na konto Rady Rodziców. Numer konta znajduje się w linku poniżej:

http://www.sp37.siteor.pl/rada-rodzicow

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz dopisać KANGUR. Ponadto należy wypełnić zgodę uczestnika na udział w konkursie i w formie papierowej dostarczyć do szkoły (Nauczyciela matematyki lub Sekretariatu). Wpłaty i dostarczenie formularza należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 2.02.2022 r.

Formularz zgody znajduje się w załączniku.

Zapisani na konkurs zostaną tylko Ci uczniowie, którzy dokonają wpłaty na konto Rady Rodziców i dostarczą pisemną zgodę do szkoły.

Uczniowie klas 2-3 zapisują się u swoich wychowawców, uczniowie klas 4-8 zapisują się u swoich nauczycieli matematyki.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora:

https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf

W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

Zapraszam do wzięcia udziału!

Bernadetta Ogórek

 

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2022-01-25 17:42 Autor: B.Ogórek Data publikacji: 2022-01-25 17:42 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2022-01-25 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek