KANGUR MATEMATYCZNY 2021

Dziś w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 55 uczniów. Konkurs został przeprowadzony w reżimie sanitarnym. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w kategoriach: Żaczek, Maluch, Benjamin i Kadet. Kangur matematyczny to konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Konkurs, wzorowany na Narodowym Konkursie Australijskim, został zaproponowany przez Andrégo Deledicqa (profesora matematyki na Uniwersytecie w Paryżu) i Jean-Pierre Boudine’a (profesora matematyki z Marsylii). Kangur został doceniony przez Francuskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą ALEMBERT w 1994 roku w kategorii: najlepszy sposób popularyzacji matematyki.

Francuski model konkursu rozprzestrzenia się dzięki organizacji „Kangur bez granic”, od 1995 roku istniejącej pod egidą Rady Europy.

Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”.

W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym, a w 2007 dołączyły do niego Kanada, Cypr, Ekwador, Grecja, Indie i Kirgistan.

Data wytworzenia: 2021-04-22 15:08 Autor: S.Marciniak Data publikacji: 2021-04-22 15:08 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-04-22 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek