..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca w Irlandii obchodzi się Dzień Świętego Patryka. W ramach przybliżenia uczniom tradycji krajów anglojęzycznych klasy młodsze wzięły udział w zabawach zorganizowanych w auli szkolnej, a w klasach starszych odbyły się lekcje kulturowe. W całej szkole królował kolor zielony. Dzieci poznały legendę o przebiegłym skrzacie, który pilnuje garnca ze złotem oraz dowiedziały się, dlaczego symbolem tego święta jest trójlistna, a nie jak wielu myśli czterolistna koniczynka. Największą atrakcją okazało się szukanie złotych monet, które pogubił w całej szkole skrzat – Leprechaun. Na każdej przerwie, podczas poszukiwań, emocje sięgały zenitu. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę!


Data wytworzenia: 2023-03-20 20:30 Autor: Kaja Muszyńska Data publikacji: 2023-03-20 20:30 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-03-20 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz