..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Dzień Kolorowej Skarpetki

W dniu 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wybór tej daty, nie jest przypadkowy. Wiąże się ona z trisomią 21 pary chromosomów. Z tej okazji organizowane są wydarzenia, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób z tym zespołem.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Bądźmy razem 21 marca.


Data wytworzenia: 2022-03-17 18:48 Autor: Anna Wójcik Data publikacji: 2022-03-17 18:48 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-03-17 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz