..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023 POD HASŁEM: CHCESZ O TYM POROZMAWIAĆ?

Jak co roku w naszej szkole podjęte zostały działania związane z bezpieczeństwem w Internecie. Tym razem obchody DBI zapoczątkowane zostały 7 lutego i potrwają niemal do końca marca. Na lekcjach informatyki w klasach 4-8 uczniowie pogłębiają swoją wiedzę dotyczącą zagrożeń w Internecie, utrwalają właściwe, cyfrowe nawyki umożliwiające bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z sieci, przypominają netykietę. Uwrażliwiani są na zagadnienia dotyczące prywatności, kontaktów online, dostępu do szkodliwych treści, konsekwencji nadużywania Internetu i urządzeń cyfrowych, bezpiecznego korzystania z aplikacji. Uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję przekonać się jakie metody wykorzystują oszuści na portalach społecznościowych. Na portalu konsument.edu.pl w bezpiecznych warunkach mogli dać się „wciągnąć” w popularne mechanizmy wyłudzania pieniędzy metodą na zrzutkę charytatywną, lub kupno drogiego sprzętu po bardzo okazyjnej cenie.

Dla klas 1-3 zostało zorganizowane spotkanie dotyczące Sieciakowych Zasad Bezpieczeństwa, na podstawie książki i serwisu edukacyjnego Sieciaki.pl autorstwa Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

1.Chroń swoją prywatność

2.Mów, jeśli coś jest nie tak 

3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci 

4. Szanuj innych w sieci 

5.Korzystaj z Internetu z umiarem

Młodzi Internauci zostali zapoznani, gdzie w razie potrzeby mogą szukać pomocy.

Ważne kontakty

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

Telefon dla dorosłych w sprawach bezpieczeństwa dzieci – 800 100 100

Dyżurnet.pl - punkt kontaktowy online, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści zabronionych prawem.


Data wytworzenia: 2023-02-22 19:42 Autor: Hanna Fabijanowska Data publikacji: 2023-02-22 19:42 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-02-22 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz