..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Do Hymnu !

Szanowni Rodzice!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do  Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i jako jedyna reprezentuje miasto Katowice. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie.  Przesłuchania konkursowe będą odbywały się na terenie kraju, w poszczególnych szkołach od 15 września do 31 października. 

W naszej szkole już 18 września 2018r. Godz.14.00

Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu  "a cappella" przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły : Hymnu Państwowego (4 zwrotki)  i wybranych 2 pieśni hymnicznych: Rota i Marsz Polonia (teksty w załączniku). Wykonanie repertuaru konkursowego musi odbyć się "na żywo" i "z pamięci". Wykluczone jest nagłośnienie i playback.

Więcej szczegółów do przeczytania w regulaminie konkursu.

Uczniowie klas IV - VIII pod kierunkiem nauczyciela muzyki i inicjatora tego  przedsięwzięcia, pani Hanny Fabijanowskiej, intensywne przygotowują się do przesłuchań. Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc w utrwalaniu tekstów pieśni.  Prosimy również o uwzględnienie tego terminu w harmonogramie dnia swoich dzieci. Jest to w historii naszej szkoły szczególne wydarzenie.

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2018-09-09 11:34 Autor: H.Fabijanowska Data publikacji: 2018-09-09 11:34 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-28 Osoba modyfikująca: Adam Makarewicz