..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

CZYNNY UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELI NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI SIECI PEDAGOGICZNEJ PILGRIM

Czynny udział przedstawicieli naszej szkoły w Międzynarodowej Konferencji Sieci Pedagogicznej PILGRIM  pod hasłem: Żyjąc świadomie budujesz przyszłość”.

Dnia 28.11.2023 na Uniwersytecie  Śląskim w Katowicach Wydział Teologiczny odbyła się Międzynarodowa Konferencja Sieci Pedagogicznej PILGRIM. Było to spotkanie zorganizowane  z okazji 10-lecia działalności  PILGRIM w Polsce i 20-lecia na świecie.
W konferencji udział  brali przedstawiciele z Polski jak również
 z Austrii. Obecni byli m.in. dr Johann Hisch – prezydent, były dyrektor i założyciel PILGRIM, dr Piotr Kubiak – koordynator
 w Polsce oraz dr Natalia Ruman – koordynator na terenie Śląska.
W czasie  konferencji  temat  Przygody PILGRIM w SP37
w Katowicach  w swoim wystąpieniu przedstawiła nauczycielka naszej szkoły pani mgr Danuta Meus.
Ideą realizowanego  projektu jest rozwój człowieka w sferze ducha jak i ciała, zgodnie ze słowami patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego: „Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych”.
W praktyce zrównoważony rozwój bazuje na aktywnościach: ekologicznej, prozdrowotnej i społecznej w połączeniu z rozwojem duchowym. Pani Meus w swoim wystąpieniu mówiła na temat działań w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, którego była założycielką
i  koordynatorką od początku działalności klubów szkole.
Podczas konferencji wystąpili również uczniowie klasy trzeciej z fragmentem przestawienia pt. „Bliżej wartości i emocji-Podróż z Małym Księciem”,  będącego realizacją innowacji pedagogicznej pod kierunkiem pani mgr Ewy Mazur.
Na ręce pani dyrektor szkoły mgr Grażyny Kaszy dr Johann Hisch przekazał  przechodnie drzewko, które zostanie umieszczone w holu budynku szkoły.


Data wytworzenia: 2023-11-29 19:27 Autor: Danuta Meus Data publikacji: 2023-11-29 19:27 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-11-29 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz