..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

CZTERY PORY ROKU

Cztery pory roku

„Cztery pory roku” taki temat miała lekcja geografii, w której 7 grudnia wzięli udział uczniowie klasy 6e i 6f. Podczas projekcji w sali planetarium dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zmienia się wygląd nocnego nieba w ciągu roku, utrwaliliśmy wiedzę o ruchu obrotowym i obiegowym Ziemi oraz obserwowaliśmy miejsce wschodu i zachodu Słońca w pierwszych dniach każdej z pór roku. Usłyszeliśmy też wiele ciekawostek na temat gwiazd i gwiazdozbiorów. Ogromne wrażenie zrobił na nas piękny budynek Planetarium i jego wnętrze.


Data wytworzenia: 2022-12-12 19:30 Autor: Magdalena Burzyk Data publikacji: 2022-12-12 19:30 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-12-12 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz