..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

BIEG 9 GÓRNIKÓW

16 grudnia, w 42 rocznicę krwawej pacyfikacji strajku w kopalni „Wujek” uczniowie SP 37 im. ks. Jana Twardowskiego oraz I LO im. Mikołaja Kopernika wzięli udział w XI edycji Bieg Dziewięciu Górników. Bieg rozpoczął się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie zamordowanego w pacyfikacji kopalni górnika Bogusława Kopczaka na cmentarzu przy ul. Francuskiej, gdzie dołączył do nas na chwilę pan dyrektor Witold Terlecki. Potem, odwiedzając szereg miejsc pamięci narodowej, uczniowie wraz z opiekunami – Andrzejem Warmuzem oraz Pawłem Bankiewiczem wzięli udział w ostatniej części biegu, w której biegacze ze szkół uczestniczących w biegu kończą bieg pod bramą kopalni „Wujek”.  Tam, w trakcie oficjalnych uroczystości złożyliśmy kwiaty pod Krzyżem-Pomnikiem Górników Poległych 16 grudnia 1981 roku.

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2023-12-16 17:55 Autor: Paweł Bankiewicz Data publikacji: 2023-12-16 17:55 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2023-12-17 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz