..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Apel: Bezpieczeństwo w szkole

26.09.2019r. pedagodzy szkolni przeprowadzili apel profilaktyczny na temat bezpieczeństwa. Uczniom z klas II – VIII przypomniano – a pierwszaków zapoznano – z zasadami bezpiecznego poruszania się na korytarzach szkolnych, odpowiedniego korzystania z szatni, stołówki czy toalet szkolnych. Zwrócono uwagę na potrzebę empatii i pomocy rówieśniczej (szczególnie w stosunku do naszych najmłodszych uczniów). Na zakończenie przypomniano również o podstawowych zasadach postępowania w razie wypadków czy innych sytuacjach problemowych występujących w szkole.

Pedagodzy pokazali także uczniom fotografie wykonane w różnych pomieszczeniach naszej szkoły: przed i po przerwie – chcąc w ten sposób zwrócić ich uwagę na problem zostawiania bałaganu i niszczenia sprzętu szkolnego. Sądząc po reakcjach uczniów fotografie te zrobiły na nich duuuuże wrażenie – oby skutecznie przyczyniły się do poprawy pozostawiania po sobie porządku w szkole…


Data wytworzenia: 2019-09-30 18:33 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2019-09-30 18:33 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-09-30 Osoba modyfikująca: