..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Akacja Profilaktyczna „Odblaskowy Pierwszak”

W piątek 21.09. klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu policjantami z I Komisariatu Policji w Katowicach. Jak co roku bowiem, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, przeprowadzana jest akcja profilaktyczna: „odblaskowy pierwszak”.
Dzieci z klasy I a i I b dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez „stróżów prawa” dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym, którą stroną ulicy chodzić po ulicy jeśli nie ma chodnika, jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych, czy co zrobić aby być widocznym na drodze po zmroku.
Następnie uczniowie mogli zadawać policjantom pytania. Chłopców oczywiście najbardziej interesowała broń: jej zasięg, ilość kul w magazynku… Względy bezpieczeństwa nie pozwoliły na to, aby dzieci obejrzały broń z bliska, ale dla osłody każdy uczeń mógł potrzymać prawdziwe kajdanki!
Po części teoretycznej nastąpiły ćwiczenia praktyczne – w terenie. Uczniowie pod opieką policjantów i wychowawców przeszli się ulicami Lompy oraz Powstańców. Panowie policjanci sprawdzali czy uczniowie prawidłowo przechodzą przez pasy, czy zachowują należytą ostrożność.
Na sam koniec czekała na uczniów niespodzianka. Każdy mógł obejrzeć radiowóz policyjny, usiąść za jego „kółkiem” a nawet powiedzieć coś przez megafon!! Oczywiście w miedzy czasie błyskały policyjne światła.
Uczniowie otrzymali od policjantów dyplom oraz odblask – aby być dobrze widocznym po zmroku!!

Pamiętajcie drodzy uczniowie: Bądźcie widoczni kiedy jest ciemno!!!! Noście odblaski!!


Data wytworzenia: 2018-10-02 20:02 Autor: A.Pohl Data publikacji: 2018-10-02 20:02 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2018-10-02 Osoba modyfikująca: