• Ósmego maja bieżącego roku odbył się V Przedszkolno-Szkolny Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej w sąsiedniej szkole (SP nr 1). Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły z klasy IV a, Martynka Wieczorek otrzymała wyróżnienie.

• Dnia 9 czerwca uczennice naszej szkoły brały udział w III Festiwalu Majki Jeżowskiej, który odbywał się Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach.  Anna Stańczyk -uczennica klasy IV zajęła 3 miejsce w kategorii klas 3-6 a Aleksandra Stańczyk  miejsce II w kategorii klas 1-3.

• 10 czerwca 2014 roku w auli naszej szkoły odbyła się II edycja Szkolno-Przedszkolnego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej kierowanego do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli miasta Katowice. Autorkami i organizatorkami są panie Bożena Buczkowska - MP Nr 33 i Hanna Fabijanowska - SP Nr 37 - animatorki życia muzycznego w swoich placówkach.

• 6 czerwca br. w auli naszej szkoły odbył się I Szkolno-Przedszkolny Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej obejmujący szkoły podstawowe i przedszkola miasta Katowice. Autorkami i organizatorkami są panie Bożena Buczkowska - MP Nr 33 i Hanna Fabijanowska - nauczyciel muzyki - SP Nr 37. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały dyrektorki - pani Gabriela Szmigiel i pani Danuta Meus.   Celem festiwalu było propagowanie piosenek Majki Jeżowskiej i radość śpiewania przez dzieci piosenek im dedykowanych. Gościem była nasza dawna absolwentka, wielokrotna laureatka konkursów i festiwali, finalistka "Bitwy na głosy" - Ania Buczkowska. Swoje pierwsze wokalne kroki i przygodę z estradą zaczynała pod opieką nauczycielki muzyki SP 37. Wspominając początki  na szkolnej scenie, ze wzruszeniem zaśpiewała jedną z piosenek Majki Jeżowskiej.