Klasy drugie w Osikowej Dolinie

„Osikowa Dolina” to część Jury. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali naturalne zasoby osikowego drewna. Z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę. Siłą męskich rąk powstawało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, maty, zabawki i dekoracje.

Tego dnia klasy drugie uczestniczyły w warsztatach, podczas których miały okazję oglądnąć wystawę pięknych wyrobów z drewna osikowego, zapoznały się z historią  tej mało znanej techniki rękodzielniczej oraz wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali własnoręcznie z osikowego drewna serduszko i kwiatek. Praca nad ozdobami dała wszystkim dzieciom jak i dorosłym wiele radości.

Był również czas na posiłek i zabawę na świeżym powietrzu.

Jolanta Kosińska, Alina Jasińska

Data wytworzenia: 2014-07-10 23:12 Autor: A. Makarewicz Data publikacji: 2014-07-10 23:12 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-01 Osoba modyfikująca: