Bezpieczne ferie 2015

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Pana Piotra Litwy w dniu 17 stycznia 2015 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczyna się akcja „Bezpieczne ferie 2015”, która potrwa do 2 marca 2015 r. W związku z podjętymi działaniami, Wojewoda Śląski przekazał podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia na obszarze województwa śląskiego akcji „Bezpieczne ferie 2015", a także zwrócił się do organów administracji samorządowej z prośbą o aktywne włączenie się w podjęte działania. Przypomniał, że podstawowym zadaniem służb, inspekcji, straży i innych organów administracji publicznej jest podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego nadzorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Podejmowane działania połączone będą z wysiłkami m. in.: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Grupy: Jurajskiej i Beskidzkiej, Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Na potrzeby akcji Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 200-21-71, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

komunikat Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach:

Data wytworzenia: 2015-02-05 10:24 Autor: A. Makarewicz Data publikacji: 2015-02-05 10:24 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2015-03-29 Osoba modyfikująca: