..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

NASZE PROJEKTY

WARSZTATY JĘZYKOWE

Uczniowie naszych klas dwujęzycznych biorą udział w warsztatach językowych prowadzonych przez lektorów francuskich z I LO im. Kopernika oraz Alliance Française w Katowicach. Ponadto uczniowie liceum Kopernika również organizują dla nich zajęcia. Dzięki temu klasy dwujęzyczne rozwijają swoje umiejętności językowe i wykorzystują je w praktyce. 

OBÓZ NAUKOWY W PARYŻU

Klasy dwujęzyczne biorą udział w obozie naukowym w Paryżu. W trakcie tego obozu poznają zabytki stolicy Francji. Mają również okazję spróbować specjałów kuchni francuskiej i poznać niektóre zwyczaje  z nią związane. Jest to również okazja do wykorzystania ich umiejętności językowych w praktyce. 

DNI FRANKOFONII

W marcu klasy dwujęzyczne biorą udział w Międzynarodowym Dniu Frankofonii. Z tej okazji mogą uczestniczyć w konkursach i warsztatach poświęconych kulturze Francji i krajów francuskojęzycznych jak np. Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej. 

WYMIANA Z FRANCJĄ

Uczniowie klas dwujęzycznych mają szansę wziąć udział w wymianie młodzieży zorganizowanej przy współpracy z francuską szkołą w miejscowości Oyonnax. Przez tydzień francuscy uczniowie mieszkają u polskich korespondentów, a następnie następuję rewizyta, podczas której nasi uczniowie wyjeżdżają do Francji. Jest to niepowtarzalna okazja do poznania nie tylko języka francuskiego ale przede wszystkim życia codziennego i zwyczajów Francuzów.