..:: Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

MATEMATYKA W JĘZYKU FRANCUSKIM

3 marca gośćmi na dwujęzycznej lekcji matematyki w klasie 7c byli profesor Jean-Claude Hauptmann - koordynator sekcji dwujęzycznej w naszym Zespole Szkół oraz profesor Bożena Koprowska – nauczycielka matematyki w sekcji dwujęzycznej w LO Kopernika. Nasi goście wspierali nas podczas zajęć dotyczących działań na wyrażeniach algebraicznych. Pokazywaliśmy wspólnie jak wykorzystać w nauczaniu dwujęzycznym narzędzia TIC https://wordwall.net/pl/resource/11838434/matematyka/algebra-3

Najistotniejszą częścią zajęć była możliwość rozmowy po francusku z profesorem Hauptmann’em i to o matematyce!!!! Po 6 miesiącach rozumiemy już proste teksty matematyczne i potrafimy czytać podstawowe zapisy matematyczne. Zapraszamy do nas….


Data wytworzenia: 2021-03-05 08:44 Autor: M.Bochenek Data publikacji: 2021-03-05 08:44 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-03-05 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek