UWAGA KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI!

100 lat temu, 12 września 1921 roku we Lwowie urodził się Stanisław Lem, wybitny pisarz, filozof i wizjoner.

Z tej okazji zapraszamy Was do konkursu plastycznego inspirowanego jego twórczością. Jego dzieła lub ich fragmenty możecie legalnie pobrać na stronie https://polona.pl/ w specjalnej kolekcji cyfrowej na Rok Stanisława Lema. Zachęcamy do lektury zamieszczonych tam utworów. Szczegóły w regulaminie konkursu, który otrzymacie w wiadomości przesłanej przez dziennik elektroniczny. Będzie on również dostępny w bibliotece szkolnej.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

· Uczestnikami mogą być uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika oraz Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Twardowskiego w Katowicach.

· Tematem pracy konkursowej jest praca plastyczna inspirowana fragmentami wybranych utworów Stanisława Lema .

· Format pracy to A3 (ok. 42x30 cm).

· Prace manualne można wykonać techniką malarską, rysunkową, graficzną, w technice kolażu, technikami mieszanymi lub w technice własnej.

· Prace cyfrowe można wykonać w dowolnym programie graficznym na komputerze.

· Każda praca powinna być opisana, a opis umieszczony z tyłu pracy musi zawierać następujące informacje: tytuł utworu, który był inspiracją do wykonania pracy , imię i nazwisko autora pracy , nazwa szkoły, klasa.

· Prace wykonane manualnie należy przynieść do biblioteki szkolnej I LO w Katowicach a cyfrowe przesłać na adres: e.foltyn@kopernik.katowice.pl w formacie JPG.

· Termin konkursu: od momentu ogłoszenia do 29 października 2021 r.

· Rozdanie nagród nastąpi 05 listopada 2021 r.

· Nagrody to bony do księgarni empik:

I miejsce: bon o wartości 100 zł

II miejsce: bon o wartości 80 zł

III miejsce: bon o wartości 60 zł

Nagroda publiczności: bon o wartości 60 zł

Data wytworzenia: 2021-10-06 18:00 Autor: M.Bochenek Data publikacji: 2021-10-06 18:00 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2021-10-06 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek