Projekt Peerformaths

Nasza szkoła w dniach 21-27 marca rozpoczęła kolejny etap realizacji projektu Erasmus "Peerformaths". Zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych z przedstawicielami władz kuratoryjnych we Francji (region Tulon w departamencie Var). Celem tych spotkań jest omówienie różnic w nauczaniu matematyki w szkołach polskich i francuskich. Wizyta spowodowana jest faktem, że zgodnie z rezultatami PISA - międzynarodowego badania koordynowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, kompetencje polskich uczniów z matematyki są znacząco wyższe od osiągnięć ich rówieśników we Francji w tej dziedzinie. Przedstawiciele Kuratorium we Francji wybrali w Polsce właśnie naszą szkołę do współpracy, biorąc pod uwagę zarówno wysoki poziom wyników maturalnych z matematyki osiągany przez naszych absolwentów, jak również fakt, że prowadzimy zajęcia matematyki na poziomie dwujęzycznym w języku francuskim. W ramach wizyty nasi gości obserwowali lekcje matematyki prowadzone w naszym zespole szkół przez panią Małgorzatę Bochenek, Małgorzatę Kantor-Szczęśniak i Bożenę Koprowską oraz lekcje fizyki prowadzone przez pana Patryka Wolnego. Odwiedzili również Społeczne Przedszkole Artystyczne w Katowicach, Liceum LOTE w Cieszynie oraz Instytut Matematyki na Uniwersytecie Śląskim. Przed nami druga część wizyty, która będzie miała miejsce w kwietniu tego roku. Gratulujemy naszym uczniom umiejętności, które pozwoliły na realizację celów projektu.

Data wytworzenia: 2022-03-28 18:12 Autor: M.Bochenek Data publikacji: 2022-03-28 18:12 Osoba udostępniająca na stronie: Bernadetta Ogórek Data ostatniej modyfikacji: 2022-03-28 Osoba modyfikująca: Bernadetta Ogórek