LA PÉTANQUE

W dniu 11.10.2022r. klasa dwujęzyczna 7b w ramach zajęć integracyjnych zagrała na boisku szkolnym w tradycyjną grę francuską. Oczywiście chodzi o tzw „bule” czyli po francusku „la pétanque”. Uczniowie mieli okazję lepiej poznać siebie nawzajem jak również nauczyć się zasad tej popularnej gry wywodzącej się z południowej Francji. Była to również okazja do świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Wkrótce będą mieli okazję poznać więcej elementów kultury Francji dzięki udziałowi w projekcie czytelniczym „Poznajemy Francję i język francuski” opartym na popularnej serii „Mikołajek”.

Data wytworzenia: 2022-10-16 20:10 Autor: Małgorzata Kloc Data publikacji: 2022-10-16 20:10 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-10-16 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz