DNI FRANKOFONII

W ramach organizowanych w tym tygodniu w naszej szkole oraz w I LO im. Mikołaja Kopernika Dni Frankofonii nasi uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach. W poniedziałek mieli okazję wziąć udział w wykładach zorganizowanych w Koperniku. Wykłady dotyczyły mody dworskiej we Francji oraz kwestii kolonii francuskich. We wtorek nasze klasy dwujęzyczne brały udział w lekcji filmowej poświęconej francuskiej sztuce filmowej zorganizowanej w kinie Rialto. W środę tj. 27 kwietnia 2022 r. uczestniczyli w warsztatach plakatu w Koperniku oraz w kolejnych zajęciach prowadzonych przez dyrektora Alliance Française w Katowicach. Tym razem zajęcia związane były z miejscem języka francuskiego na świecie. W czwartek i piątek planowane są kolejne atrakcje.

Data wytworzenia: 2022-04-27 21:17 Autor: Małgorzata Kloc Data publikacji: 2022-04-27 21:17 Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Bankiewicz Data ostatniej modyfikacji: 2022-04-27 Osoba modyfikująca: Paweł Bankiewicz