Klasa 8B z wizytą w KWK “ Murcki -Staszic”

Urząd Miasta Katowice wraz z partnerami po raz kolejny przystąpił do realizacji projektu „Katowice Miastem Fachowców”.

Projekt ma zachęcić młodzież stojącą przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w szkołach branżowych oraz technicznych.  Adresatami projektu i uczestnikami wizyt studyjnych u Partnerów są uczniowie klas VIII .

Wizyty te są okazją do poznania m. in. właściwości danego zawodu, organizacji dnia pracy oraz rozmowy z samym pracodawcą.

Dnia 28.10.2019r uczniowie klasy 8 B naszej szkoły mieli okazję gościć w Kopalni Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą specyfiki kopalni.  Mieli także okazję zobaczyć, jak wygląda praca w różnych sektorach kopalni.

Wizyta w tak ważnym dla naszego regionu miejscu była dla uczniów niesamowitym przeżyciem.

Małgorzata Purol , Dominika Janda

Data wytworzenia: 2019-11-26 20:03 Autor: D.Janda Data publikacji: 2019-11-26 20:03 Osoba udostępniająca na stronie: A. Makarewicz Data ostatniej modyfikacji: 2019-11-26 Osoba modyfikująca: